Європейські дослідники створили перше у світі світловипромінююче татуювання на базі технології OLED. Крім того, що виглядає така прикраса досить цікаво, вона може служити як індикатор потенційних проблем зі здоров’ям.

Британські та італійські вчені опублікували статтю в журналі Advanced Electronic Materials, яка називається “Ультратонкі автономні татуйовані світловипромінюючі діоди”.

У статті описується технологія, заснована на тих же принципах, що й гнучкі OLED-матриці, які використовуються у смартфонах. Гнучкість особливо важлива для такого пристрою, оскільки він повинен згинатися разом з людською шкірою, не доставляючи при цьому дискомфорту.

Конструкція світловипромінюючих татуювань включає в себе надзвичайно тонкий шар електролюмінесцентного полімеру, який світиться при подачі невеликого струму. Варто зауважити, що товщина такого шару складає всього 2,3 мікрометри, що становить приблизно третину діаметра еритроцита.

Він поміщається між парою електродів і розташовується поверх ізолюючого шару, який прикріплюється до паперу для тимчасових татуювань за допомогою спеціального процесу друку. Таке татуювання може легко наноситися на поверхню шкіри, що й тимчасові перекладні картинки, призначені для дітей. Як наслідок, їх можна легко змити при необхідності.

При подачі струму OLED-татуювання світиться зеленим кольором, проте дослідники запевняють, що, при необхідності, їм можна надати будь-які кольори. Вчені стверджують, що подібні татуювання мають величезний потенціал у ролі медичного інструменту. У поєднанні з іншими технологіями вони можуть використовуватися, наприклад, у ролі світлового повідомлення для спортсменів, коли пора відновити водний баланс.

Варто відзначити, що досі дослідники тестували нову технологію лише на статичних поверхнях, таких як папір, пластикові пляшки та інше. З огляду на те, як часто людська шкіра піддається механічним впливам, нанесене на неї OLED-татуювання не може забезпечити прийнятну довговічність. Крім того, у лабораторних умовах такі татуювання працювали від зовнішнього джерела живлення, що не дуже незручно у разі нанесення прикраси на тіло, оскільки користувачеві доведеться постійно бути підключеним до джерела живлення.

Джерело

От tatuanaru