Програмісти з Держспецзвʼязку за власною ініціативою розробили месенджер для військових «Розмова».

Про це розповів голова відомства Юрій Щиголь.

Спочатку месенджер перевірять на рівень захищеності, а тоді вирішать, чи пропонувати військовим.

«Ми не можемо говорити про захищеність будь-яких додатків, адже обробка інформації означає, що вона десь зберігається певний час, – пояснює Щиголь. – Якщо ти носій держтаємниці і в тебе є певні знання та навички, треба себе обмежити в користуванні додатками».

Зараз українським військовим пропонують користуватися швейцарською програмою Threema, цей же месенджер використовує швейцарська армія. Він відповідає нормам Європейського Союзу щодо збереження даних.

Ще в 2018 році Генеральний штаб Збройних сил України закликав військовослужбовців не користуватися месенджерами в зоні бойових дій.

«У месенджерів типу Telegram та Viber сервери знаходяться в Росії, а у WhatsApp та Skype – у США, – сказав тодішній начальник військ зв’язку Володимир Рапко. – Якщо ви відкрили месенджер і працюєте в ньому, то в ньому є всі дані про вас».

Водночас у Viber заявили, що дані українських користувачів зберігаються і продовжують зберігатися в Amazon Web Services з дотриманням безпеки. Вони не зберігалися і ніколи не будуть зберігатися на серверах компанії в Росії.

«При цьому, всі особисті чати у Viber зашифровані сквозним шифруванням і не зберігаються на серверах, компанія ніколи не має доступу до переписки своїх користувачів, у якій країні вони не були б», – заявили в компанії.

Источник

От tatuanaru