Науковиця Надак Реалес з Чилі у своїй лабораторії в місті Антофагаста навчилася стимулювати бактерії для швидкого поглинання металів. Мікроорганізми виду Leptospirillum ferriphilum запускають окислювальні процеси й розчиняють метали природним чином.

Сам процес проходить досить повільно: голодні бактерії Leptospirillum ferriphilum з’їдають металевий цвях за три дні. Однак метод все одно має непогані перспективи до застосування.

Як це працює

  • Експериментальним шляхом дослідниця вивела простий спосіб –треба попередньо змусити бактерії добряче поголодувати.
  • Якщо за звичайних умов Leptospirillum ferriphilum будуть розчиняти металевий цвях близько двох місяців, то голодними вони справляються з ним за три дні.
  • У бактерій спрацьовує свого роду інстинкт – при тривалій відсутності їжі вони переходять у режим максимальної швидкості поглинання всього доступного матеріалу, коли він з’являється.
  • Реалес хоче застосувати цей підхід, щоб спробувати розчинити величезний кузов кар’єрного самоскида.

Якщо подальші експерименти будуть успішними і виявиться, що бактерії Leptospirillum ferriphilum здатні розчинити таку велику кількість металу, це дозволить країні боротися з проблемою засміченості пустелі Атакама. Річ у тім, що у Чилі великі частини гірничодобувних машин розкидані по всій пустелі, адже в цій галузі турботу про навколишнє середовище завжди ставили на останнє місце: ніхто навіть не намагався належним чином утилізувати зношену техніку і відходи виробництва, їх просто кидали посеред пустелі.

У випадку успіху аналогічний підхід можна буде застосовувати й в інших країнах.

Джерело

От tatuanaru