Компанія Amazon представила свій найбільш амбітний продукт для будинку. Новинка є своєрідною квінтесенцією робототехніки, штучного інтелекту, системи безпеки для дому та хмарних сервісів в одному пристрої. Йдеться про робота Astro, який виглядає як гібрид робота-пилососа Roomba й смарт-дисплея Echo Show.

Amazon стверджує, що Astro може робити безліч речей, які користувачі можуть очікувати від домашнього робота. Він складає план приміщення, щоб пересуватися кімнатами й виконувати команди власника. Пристрій здатний розпізнавати обличчя й доставляти предмети конкретній людині.

 • відтворювати музику;
 • показувати інформацію про погоду;
 • відповідати на питання;
 • здійснювати відеодзвінки;
 • патрулювати територію.

Яким би амбітним не був Astro, він як і раніше є першим кроком на шляху до створення ефективних домашніх роботів-помічників. У новинки немає “рук” або інших подібних маніпуляторів, він не може мити підлогу, підніматися сходами і виходити за межі будинку. Так що попросити його прибрати або сходити в магазин не вийде.

Висота робота становить близько 61 см, а його вага досягає 9 кг. Колеса новинки мають діаметр 30,5 см, що дозволяє роботу долати міжкімнатні пороги і переміщатися килимовими покриттями, у той час як один ролик в задній частині робота дозволяє йому зберігати рівновагу.

Astro може рухатися зі швидкістю 1 м/с, а також повертатися на 360 градусів у будь-якому напрямку. Всередині пластикового корпусу розташовані п’ять різних двигунів:

 • по одному для кожного ведучого колеса;
 • один для підйому й опускання камери-перископа;
 • два для повороту й нахилу екрану.

Дисплей новинки має діагональ 10 дюймів. На лицевій панелі розташовується масив датчиків і 5-Мп камера для відеодзвінків. Велику частину часу користувач бачить два кола, які імітують очі. Ці “очі” дозволяють зрозуміти, що робить Astro і куди він планує відправитися.

Astro використовує датчики для побудови карти будинку. Кожну кімнату можна позначити й відрегулювати її межі у додатку Astro для смартфона. Amazon заявляє, що вся обробка й зберігання цих карт відбувається локально на пристрої і нікуди не передається. Те ж саме стосується й обличчя користувачів.

Інші цікаві особливості Astro

 • Робот обладнаний 12-Мп камерою-перископом, здатною підніматися на висоту 106 см.
 • У задній частині розташована невелика багажна зона, що дозволяє роботу перевозити до 2 кг вантажу. Спочатку вона представлена ​​підставкою з двома підстаканниками, але цю підставку можна замінити кошиком.
 • Багажна зона обладнана портом USB-C, що дозволяє заряджати смартфони або підключати до робота додаткові аксесуари.
 • Як і робот-пилосос, Astro має зарядну док-станцію, до якої він може автоматично підключатися. Повна зарядка акумулятора займає близько 45 хвилин. Без підзарядки робот може безперервно пропрацювати до двох годин.

“Мозком” робота виступає чіп Qualcomm, а не фірмовий процесор Amazon AZ2, також представлений напередодні. Програмною основою робота є Fire OS і Linux. Варто відзначити, що Astro може виконувати всі функції, доступні на смарт-дисплеях Amazon.

Джерело

От tatuanaru