Архітектурна студія Henn та Технічний університет Дрездена добудували першу у світі будівлю з вуглецевого бетону – форми бетону, який армований не сталлю, а вуглецевим волокном.

Будівля площею 243 квадратні метри була побудована в університетському містечку. Проєкт має назву “Куб”. Архітектори хотіли втілити у дизайні бачення майбутнього, поєднуючи екологічну відповідальність із новонабутою формальною свободою.

Як розповів один із топменеджерів Henn Джованні Бетті, тонка лінія фасаду Cube стала можливою завдяки використанню вуглецевого волокна. Таке армування стійке до іржі, тому його не потрібно покривати великою кількістю бетону.

“Вуглецеве волокно в чотири рази легше і в шість разів міцніше сталі та не схильне до корозії. Це означає, що арматуру не потрібно заливати бетоном, щоб захистити її від води, і секція того ж розміру зможе витримати більш високе навантаження. Компоненти та конструкції можуть бути більш тонкими, з економією матеріалів на 50% і більше. Це може скоротити викиди CO2 та споживання інших цінних ресурсів, таких як вода та пісок”, – сказав Бетті.

Дизайн “Куба” доповнюють великі вікна із двох сторін, а також у верхній частині будівлі. Хвилясті форми скління відбивають викривлену форму будівлі поєднуючись з навколишнім садом.

Проєкт Cube був розроблений у 2021 році. До його реалізації залучили фірму Carbon Concrete Composite. Вуглецевий бетон розробили дослідники Технічного університету Дрездена разом із кількома іншими університетами по всьому світу.

Джерело

Від tatuanaru