Уродженець Закарпатської області Валентин Фречка, ще навчаючись у школі, придумав і запустив технологію виготовлення промислового паперу з опалого листя. Першу партію пакувального паперу виготовили на підприємстві у Житомирі.

На думку молодого українського науковця, сам процес виготовлення є простим. Більше проблем завдає втілення технології у виробництво.

Виготовлення такого паперу є абсолютно екологічним, адже сировина не розігрівається більш ніж на 40 градусів. Листя потрібно подрібнити, обробити парою та хімікатами – на виході вийде волокно, з якого можна робити папір.

На одну тонну паперу йде 2,3 тонн листя. Сировину збирають через 2-3 тижні після падолисту. За той час частина хімічних сполук, що містяться у листі, йде в ґрунт, а інші вивітрюються.

«Наша технологія дозволяє перетворити листя у розчин. Та частина, яка містить целюлозу, йде на виробництво паперу. У решті, через випарювання, нейтралізуємо гідроксид натрію, а сухий залишок може використовуватися як добриво. Таким чином, на виході отримуємо чисте волокно, яке не має в собі нічого, окрім целюлози. Тобто воно абсолютно чисте, безпечне, гіпоалергенне. Саме з нього ми потім формуємо папір», – пояснює Фречка.

Наприклад, паперові пакети, виготовлені з опалого листя витримують до 8 кілограмів ваги. З такого паперу можна також робити лотки для яєць, підсклянники, коробки для ягід, папір для малювання і друку.

Джерело

От tatuanaru