Популярність 3D-друкарського будівництва продовжує зростати у всьому світі і черговим прикладом є новий багатоквартирний житловий будинок у Німеччині. Проект включає передові технології 3D-друку, а також деревину і використовуватиметься для забезпечення доступним соціальним житлом мешканців країни.

Виробник 3D-принтерів COBOD описує цей проект як перший у Німеччині житловий будинок соціального житла, надрукований на 3D-принтері. Він будується у місті Люнен компанією Peri 3D Construction. Будинок складатиметься з трьох поверхів, на кожному з яких розмістяться по дві квартири, що здаються в оренду, субсидовані місцевим урядом. Площа шести квартир варіюватиметься від 61 кв. м до 81 кв. м, а загальна площа будівлі становитиме 651 кв. м.

Конструктивно будівництво буде трохи складнішим, ніж більшість 3D-друкованих будівель. Перші два поверхи будуть побудовані з використанням принтера COBOD BOD 2. Машина виконуватиме будівельні роботи на місці, пошарово видавлюючи цементоподібну суміш із роботизованого сопла, створюючи структурну оболонку перших двох поверхів, дотримуючись креслення. Очікується, що весь процес друку триватиме 100 годин.

Верхній третій рівень буде зроблено з дерева та встановлено будівельниками-людьми. В екстер’єрі перших двох поверхів буде видно оригінальну бетонну конструкцію, надруковану на 3D-принтері, з характерним ребристим зовнішнім виглядом, а верхній дерев’яний поверх буде оброблений фасадною обшивкою. Крім дерев’яної підлоги та даху, будівельники також встановлюватимуть вікна, проводку, сантехніку та все інше.

«Ми раді можливості продемонструвати, наскільки швидко, ефективно та ресурсозберігаюче 3D-принтер може створювати житловий простір і який потенціал відкривається в сегменті багатоквартирних будинків», – сказав Фабіан Мейєр-Бретц, керуючий директор Peri 3D Construction. – Ми переконані, що технологія готова до широкого використання на сучасних будівельних майданчиках та особливо у проектах соціального житла».

Джерело

Від tatuanaru